Çörekotu Yağı

Çörekotu Yağı

Aternatif tıp Meraklıları tarafından oldukça kullanılan ve en çok tavsiye edilen çörekotu yağı nedir? Önleyici etkileriyle çok sevilen, faydalarıyla çok konuşulan çörekotu yağı.

Çörek otu yağı için bir değil birden fazla etki alanı bulunması, ister kendisini isterseniz de yağını kullanabilmeniz her açıdan kolaylık sağlamaktaÇörekotu Yağıdır. Kanseri önlemede büyük bir şaşkınlık yaratmakta, kalbin en yakın ve en iyi dostu sayılmaktadır, damar tıkanıklıklarını büyük ölçünde önlemesi birçok insan için çörek otu yağını tüketmeye sebep olmuştur.

Yağ yakma da oldukça etkili bu yüzdende diyet ve spor yapanların elinde altıntop gibidir, diyet ve egzersizin yanında kullandıkları çörek otu yağıyla yağ yakmayı arttırıp hızlı kilo vermede üstün özelliklere sahiptir. Bu sebepten diyet yapanlar hem yağını hem de kendisini oldukça kullanmakta, çörek otu yağını vazgeçilmez kılmaktadır.

Çörek otu yağının faydalarını sıralamak istersek eğer önümüze oldukça uzun bir lise çıkacaktır. Listenin en başını kanserden koruma ve önleyici olarak görülmesi, gebelikten sonra emzirme dönemimde süt artırımı, kan damarlarının esnemesine yardımcı olmakta, kalp dostu, mide ağrısını azaltıcı etkisi, mide bulantısını kesmesi, diş ağrısını azaltması, şekeri dengelediği için diyabet hastalarının vazgeçilmesi haline gelmiştir, böbreklerde ve safra kesesinde oluşan taşları söktürücü, düşürücü etkisi, potasyum, magnezyum, çinko, kalsiyum gibi zenginlikler barındırması, A,B ve C vitaminleriyle oldukça besleyicidir, alerji durumlarında boğaz yani nefes yolu açıcı astım gibi hastalıklarda faydalı, saçların beslenmesi, uzaması, dökülmesi, gürleşmesi gibi besleyici etkileri bulur. Sinir sistemine yardımcı olması dinginlik sağlar, depresyondan ve kaygıdan uzaklaştırır, kabızlığı önleyici, romatizma kaynaklı ağrıları azaltıcı etkileri bulunmaktadır.

Küçük susam gibi bir görüntüsü vardır sadece rengi siyaha yakındır. İster kendisini isterseniz de yağını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Gebelikte çörek otu yağı kullanmadan önce doktorunuza başvurunuz.